KEMET C2220C683JBGACAUTO
Part No.:
C2220C683JBGACAUTO
Description:
CAP CER 2220
Shipping
C2220C683JBGACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)