KEMET C2220C682KFGACAUTO7210
Part No.:
C2220C682KFGACAUTO7210
Description:
CAP CER 2220
Shipping
C2220C682KFGACAUTO7210 Information
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)