KEMET C2220C106M3RACTU
Part No.:
C2220C106M3RACTU
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 2220
Shipping
C2220C106M3RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)