KEMET C2220C104KBGACTU
Part No.:
C2220C104KBGACTU
Description:
CAP CER 2220
Shipping
C2220C104KBGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)