KEMET C2220C104J5GACAUTO
Part No.:
C2220C104J5GACAUTO
Description:
CAP CER 2220
Shipping
C2220C104J5GACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)