KEMET C1825C393K2RAL
Part No.:
C1825C393K2RAL
Description:
.039UF 200V
Shipping
C1825C393K2RAL Information
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.049" (1.25mm)