KEMET C1825C392KBGACTU
Part No.:
C1825C392KBGACTU
Description:
CAP CER 1825
Shipping
C1825C392KBGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)