KEMET C1825C332KGRACAUTO
Part No.:
C1825C332KGRACAUTO
Description:
CAP CER 1825
Shipping
C1825C332KGRACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R HV
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)