KEMET C1825C225M5RAC7999
Part No.:
C1825C225M5RAC7999
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1825
Shipping
C1825C225M5RAC7999 Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)