KEMET C1825C222JGGACTU
Part No.:
C1825C222JGGACTU
Description:
CAP CER 1825
Shipping
C1825C222JGGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)