KEMET C1825C152KFGACTU
Part No.:
C1825C152KFGACTU
Description:
CAP CER 1825
Shipping
C1825C152KFGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)