KEMET C1825C102KHRACTU
Part No.:
C1825C102KHRACTU
Description:
CAP CER 1825
Shipping
C1825C102KHRACTU Information
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)