KEMET C1812X681JFGACTU
Part No.:
C1812X681JFGACTU
Description:
CAP CER 1812 FT
Shipping
C1812X681JFGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV Flex
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)