KEMET C1812X663MFRLCAUTO7210
Part No.:
C1812X663MFRLCAUTO7210
Description:
CAP CER 0.066UF 1.5KV X7R 1812
Shipping
C1812X663MFRLCAUTO7210 Information
Series:
KONNEKT Auto X7R
Capacitance:
0.066 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Stacked), Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.217" (5.50mm)