KEMET C1812X473KBGACAUTO
Part No.:
C1812X473KBGACAUTO
Description:
CAP CER 1812 FT
Shipping
C1812X473KBGACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G HV Flex
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)