KEMET C1812X333KBTAC7800
Part No.:
C1812X333KBTAC7800
Description:
.033UF 630V
Shipping
C1812X333KBTAC7800 Information
Series:
SMD Comm X8G HVHT150C Flex
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)