KEMET C1812T474M1RALTU
Part No.:
C1812T474M1RALTU
Description:
CAP CER 1812
Shipping
C1812T474M1RALTU Information
Series:
SMD COTS X7R
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.065" (1.65mm)