KEMET C1812T122J1GALTU
Part No.:
C1812T122J1GALTU
Description:
CAP CER 1812
Shipping
C1812T122J1GALTU Information
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)