KEMET C1812J105M1RAC3123
Part No.:
C1812J105M1RAC3123
Description:
1.00UF 100V
Shipping
C1812J105M1RAC3123 Information
Series:
SMD Comm X7R FO
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)