KEMET C1812C944J5JLC7210
Part No.:
C1812C944J5JLC7210
Description:
CAP CER 1812 KONNEKT
Shipping
C1812C944J5JLC7210 Information
Series:
KONNEKT Comm U2J
Capacitance:
0.94 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.154" (3.90mm)