KEMET C1812C682G5GAC7800
Part No.:
C1812C682G5GAC7800
Description:
CAP CER 6800PF 50V C0G/NP0 1812
Shipping
C1812C682G5GAC7800 Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)