KEMET C1812C475J5RACTU
Part No.:
C1812C475J5RACTU
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812
Shipping
C1812C475J5RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)