KEMET C1812C154K1TACAUTO
Part No.:
C1812C154K1TACAUTO
Description:
CAP CER 1812 150NF 100VDC X8G
Shipping
C1812C154K1TACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8G HT150C
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)