KEMET C1812C153KDGACTU
Part No.:
C1812C153KDGACTU
Description:
CAP CER 1812
Shipping
C1812C153KDGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)