KEMET C1812C153JBGAC
Part No.:
C1812C153JBGAC
Description:
.015UF 630V
Shipping
C1812C153JBGAC Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)