KEMET C1812C105J5RALTM
Part No.:
C1812C105J5RALTM
Description:
1.00UF 50.0V
Shipping
C1812C105J5RALTM Information
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)