KEMET C1812C105J5RAL7800
Part No.:
C1812C105J5RAL7800
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1812
Shipping
C1812C105J5RAL7800 Information
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)