KEMET C1812C104KAGACAUTO7210
Part No.:
C1812C104KAGACAUTO7210
Description:
CAP CER 1812
Shipping
C1812C104KAGACAUTO7210 Information
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)