KEMET C1812C102JFGACTU
Part No.:
C1812C102JFGACTU
Description:
CAP CER 1812
Shipping
C1812C102JFGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)