KEMET C1210X823KBRACTU
Part No.:
C1210X823KBRACTU
Description:
CAP CER 0.082UF 630V X7R 1210
Shipping
C1210X823KBRACTU Information
Series:
SMD Comm X7R HV Flex
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.091" (2.30mm)