KEMET C1210X823F5JAC7800
Part No.:
C1210X823F5JAC7800
Description:
CAP CER 0.082UF 50V U2J 1210
Shipping
C1210X823F5JAC7800 Information
Series:
SMD Comm U2J Flex
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)