KEMET C1210X332JCGAC7210
Part No.:
C1210X332JCGAC7210
Description:
CAP CER 1210 FF
Shipping
C1210X332JCGAC7210 Information
Series:
SMD Comm C0G HV Flex
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)