KEMET C1210V223KBRAC7800
Part No.:
C1210V223KBRAC7800
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210
Shipping
C1210V223KBRAC7800 Information
Series:
ArcShield SMD Comm X7R HV
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, ArcShield™
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)