KEMET C1210T682J5GCLTU
Part No.:
C1210T682J5GCLTU
Description:
CAP CER 1210 COTS
Shipping
C1210T682J5GCLTU Information
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)