KEMET C1210T472J5GAL
Part No.:
C1210T472J5GAL
Description:
4700PF 50.0V
Shipping
C1210T472J5GAL Information
Series:
SMD COTS C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)