KEMET C1210T106K8RALTU
Part No.:
C1210T106K8RALTU
Description:
CAP CER 1210 COTS
Shipping
C1210T106K8RALTU Information
Series:
SMD COTS X7R
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.067" (1.70mm)