KEMET C1210T106K3RCL7800
Part No.:
C1210T106K3RCL7800
Description:
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Shipping
C1210T106K3RCL7800 Information
Series:
SMD COTS X7R
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)