KEMET C1210F104K5RACAUTO
Part No.:
C1210F104K5RACAUTO
Description:
CAP CER 1210 FO
Shipping
C1210F104K5RACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R FO
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.045" (1.15mm)