KEMET C1210C823F5JACAUTO
Part No.:
C1210C823F5JACAUTO
Description:
CAP CER 0.082UF 50V U2J 1210
Shipping
C1210C823F5JACAUTO Information
Series:
SMD Auto U2J
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)