KEMET C1210C622MBGACAUTO
Part No.:
C1210C622MBGACAUTO
Description:
COMSMDHIVOLTAGE6200PF 630V
Shipping
C1210C622MBGACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
6200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)