KEMET C1210C622FBGACAUTO
Part No.:
C1210C622FBGACAUTO
Description:
CAP CER 1210
Shipping
C1210C622FBGACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
6200 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)