KEMET C1210C563J1GACAUTO
Part No.:
C1210C563J1GACAUTO
Description:
CAP CER 1210
Shipping
C1210C563J1GACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)