KEMET C1210C512F1HACAUTO
Part No.:
C1210C512F1HACAUTO
Description:
CAP CER 1210 5.1NF 100V ULTRA ST
Shipping
C1210C512F1HACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)