KEMET C1210C472F1GAL7800
Part No.:
C1210C472F1GAL7800
Description:
CAP CER 4700PF 100V NP0 1210
Shipping
C1210C472F1GAL7800 Information
Series:
SMD Comm C0G SnPb
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)