KEMET C1210C471KBRAC7800
Part No.:
C1210C471KBRAC7800
Description:
CAP CER 470PF 630V X7R 1210
Shipping
C1210C471KBRAC7800 Information
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)