KEMET C1210C471F2GACTU
Part No.:
C1210C471F2GACTU
Description:
CAP CER 470PF 200V C0G/NP0 1210
Shipping
C1210C471F2GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)