KEMET C1210C333G2GACTU
Part No.:
C1210C333G2GACTU
Description:
CAP CER 0.033UF 200V C0GNP0 1210
Shipping
C1210C333G2GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)