KEMET C1210C332JBGACAUTO
Part No.:
C1210C332JBGACAUTO
Description:
COMSMDHIVOLTAGE3300PF 630V
Shipping
C1210C332JBGACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G HV
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)