KEMET C1210C332F1GACTU
Part No.:
C1210C332F1GACTU
Description:
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1210
Shipping
C1210C332F1GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)