KEMET C1210C226M4RAC7210
Part No.:
C1210C226M4RAC7210
Description:
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Shipping
C1210C226M4RAC7210 Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)